Séta kékben

Kék lufikkal, kék karpereccel sétáltak óvodásaink is a Dísztó körül április 2-án délután, az Autizmus Világnapja alkalmából. Városunkban is hagyomány, hogy e napon közös táncra, sétára hívja az Éltes Mátyás Iskola azokat az embereket a Városház térre, akik szeretnék kifejezni elkötelezettségüket a másság elfogadása mellett. Április 2-át az ENSZ 2008-ban nyilvánította az autizmus világnapjává, ezzel próbálva felhívni a világ figyelmét az autizmussal élő emberek problémáira. A világnaphoz kapcsolódó programok célja, hogy segítsen felismerni, megérteni és elfogadni a spektrumzavarral élőket.

Óvodánkból több csoport és pedagógus is csatlakozott e kezdeményezéshez, így a téren közös tánccal, majd a tó körüli sétával fejezték ki elfogadásukat.